Skip to main content

Technical Information - Tornado Storage Machine

1. Tray / Półka 

Tornado Tray - Gonvarri Machines

System stałych (FTP) lub optymalizowanych (HOT) pozycji półek. Tornado i wszystkie systemy magazynowe najefektywniej pracują oszczędzając przestrzeń magazynową, gdy wysokość półek jest tak zaprojektowana, że na każdej półce są składowane produkty o podobnej wysokości. Jeśli wysokość składowanych na tej samej półce produktów nie jest podobna do siebie, to najwyższy towar spowoduje rezerwacje dużej ilości pustej przestrzeni magazynowej.

System optymalizowanych pozycji półek (HOT) zazwyczaj powoduje zwiększenie ilość zarezerwowanej pustej przestrzeni magazynowej i aby działał prawidłowo - wymaga dużej ilości wolnej przestrzeni, aby poradzić sobie ze zmienną wysokością produktów na tej samej półce.

FTP, jak parkowanie na wyznaczonych miejscach parkingowych  HOT, jak parkowanie bez wyznaczonych miejsc parkingowych


Okno dostępowe z jedną DUŻĄ półką w porównaniu z jednoczesną obsługą dwóch półek

Duża półka w Tornado (o szerokości do 4250 mm) zapewnia możliwość pobrania o 20-35% więcej produktów, co przyspiesza kompletację o 20%. Jedna duża półka oferuje doskonałą ergonomię pracy w porównaniu z dwoma półkami jednocześnie obsługiwanymi przy oknie dostępowym. Oznacza to również mniejsze obciążenie dla regału automatycznego, a tym samym mniejsze zapotrzebowanie na przeglądy i redukcję kosztów utrzymania. Dzięki zastosowaniu dużej półki zwiększa się pojemność Tornado, a tym samym zmniejsza się wymagana ilość regałów automatycznych w celu uzyskania tej samej powierzchni do składowania.

Tornado TCPlus WMS (system zarządzania magazynem) optymalizuje trasę kompletacji i zarządza pobieraniem z najkorzystniejszego miejsca - co oznacza, że towary, które prawdopodobnie zostaną pobrane razem znajdują się na tej samej półce.

Okno dostępowe z możliwością jednoczesnej obsługi dwóch półek oznacza możliwość umieszczenia półek na dwóch różnych poziomach w oknie dostępowym. Podczas pobierania z pierwszej półki umieszczonej w oknie dostępowym, system ustawia następną półkę za oknem dostępowym. Po zakończeniu pracy na pierwszej półce, druga półka z pozycji oczekiwania jest transportowana na drugi poziom kompletacji bez pionowego podnośnika, podczas gdy pierwsza półka jest wyjmowana.

UWAGA!
Dla optymalnego wykorzystania funkcji jednoczesnej obsługi dwóch półek, obecność półki w oknie dostępowym powinna przekraczać 20 sekund! Jeśli półka spędza mniej czasu przy oknie kompletacyjnym, czas oczekiwania na wymianę półki może być dłuższy niż w przypadku standardowych rozwiązań.

2. Belt / Pas

Tornado Belt - Gonvarri Machines      Pionowy ruch odbywa się przy pomocy dwóch wytrzymałych specjalnych pasów. 
Kliknij na obrazek lub tutaj, aby powiększyć.

 

3. Height measurement / Pomiar wysokości / Bariera świetlna bezpieczeństwa  

Tornado-height-measurement      Urządzenie do pomiaru wysokości zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni.
Kliknij na obrazek lub tutaj, aby powiększyć.

 

4. Servo motor / Serwomotor

Tornado-vertical-motor      Transport poziomy odbywa się za pomocą serwomotora.
Kliknij na obrazek lub tutaj, aby powiększyć.

 

 5. Shaft sensor / Sensor szybu windy

Tornado-servo-and-shaft-sensor      Sensor szybu windy zapewnia bezpieczną pracę maszyny. 
Kliknij na obrazek lub tutaj, aby powiększyć. 

 

6. Vertical motor / Silnik

Tornado-vertical-motor      Silnik do transportu pionowego.
Kliknij na obrazek lub tutaj, aby powiększyć. 

 

7. Cladding / Obudowa

Tornado cladding - Gonvarrri MachineCzyste i zadbane panele boczne sprawiają, że obsługa jest przyjemniejsza, a środowisko pracy wygląda czysto i komfortowo. Dzięki różnym opcjom dla systemów magazynowych każdy może stworzyć indywidualny wygląd regału automatycznego pasujący do własnego środowiska pracy, na przykład przy zastosowaniu firmowych kolorów i własnego logo. 

Obudowa jest dostępna we wszystkich kolorach RAL. Oferujemy również możliwość zastosowania paneli przezroczystych. Przezroczyste panele z pleksi umożliwiają obserwowanie wnętrza regału automatycznego podczas jego pracy.

Każdą panel można łatwo wyjąć, co przyspiesza i ułatwia konserwację. Ponadto obudowa jest lekka. Dzięki temu można uzyskać ten sam wygląd każdej maszyny magazynowej w magazynie, nawet jeśli będą to różne typy maszyn. 

8. WMS / TCPlus Software / Oprogramowanie WMS / TCPlus

W pełni zintegrowane oprogramowanie WMS zapewnia idealną współpracę ze wszystkimi systemami ERP. Więcej informacji na temat TCPlus znajdziesz tutaj

9. PC based control system

System sterowania Tornado działający na zainstalowanym przemysłowym komputerze PC, umożliwia uzyskanie wielu korzyści w porównaniu z tradycyjnymi sterownikami PLC i systemami logicznymi.

Standardem w Tornado jest przejrzysta prezentacja graficzna o wysokiej rozdzielczości na dużym kolorowym monitorze. Możesz wybrać dowolny rozmiar monitora. Programy działają w systemie operacyjnym Windows, tak więc interfejs dla operatorów jest znany i przystępny.

Tornado można łatwo podłączyć do lokalnej sieci komputerowej oraz można połączyć kilka maszyn ze sobą.  Zdalna pomoc techniczna może być wykorzystywana w celu umożliwienia obsługi klienta bez konieczności podróżowania na miejsce, co ułatwia klientowi uzyskanie pomocy w ciągu zaledwie kilku minut.

10. Lift system (table) / System podnoszenia

Tornado-servo-and-shaft-sensor      Jednym z wielu specjalnych rozwiązań mechanicznych jest system podnoszenia zainstalowany w Tornado.
Kliknij na obrazek lub tutaj, aby powiększyć. 

Ta przemyślana konstrukcja umożliwia pozbycie się ciężkiego stołu podnoszonego. Półki są transportowane w górę i w dół za pomocą podnośników umieszczonych po lewej i prawej stronie regału automatycznego. Napęd pionowy odbywa się za pomocą pasów zębatych, po jednym z każdej strony. Każdy pas może udźwignąć do 9000 kg. Napęd poziomy odbywa się za pomocą łańcucha lub pasa.