Skip to main content

Jeden Zespół (One Team) zwiększa sprzedaż w Constructor Group

Silne przywództwo, optymalizacja zakładów produkcyjnych, rozwój międzynarodowy oraz szczególna koncentracja na obsłudze klienta zapewniły wyjątkowe wyniki w dziale rozwiązań magazynowych Constructor Group.

frank pohlSprzedaż w dziale produktów magazynowych, który sprzedaje na rynkach w całej Europie pod takimi znakami towarowymi jak Constructor, Kasten, Dexion i PSS, wzrosła o ponad 11% w 2016 roku.  Jest to tym bardziej znaczące, że wynik ten jest wbrew trendom rynkowym, zgodnie z którymi tempo rozwoju w branży było niskie w ostatnich latach i przemawia za wzmocnieniem nowej strategii wprowadzonej przez Pana Frank Pohl, Prezesa Zarządu Constructor Group, który objął to stanowisko 2 lata temu.

Od tamtej pory spółka odnotowała 20% wzrost sprzedaży w Norwegii, Finlandii oraz w Holandii, a także na takich dojrzałych rynkach jak rynek niemiecki czy brytyjski. Spółka znacząco zwiększyła również swoją rentowność poprzez restrukturyzację  i obecność na nowych rynkach zbytu. 

Jednym z przykładów jest optymalizacja produkcji oraz organizacji łańcucha dostaw. Działania te objęły rozwój bazy produkcyjnej i logistycznej w Rosji, aby przygotować przyczółek pod rozwój działalności w przyszłości. W Rosji Constructor jest jedynym zachodnioeuropejskim producentem sprzętu magazynowego posiadającym lokalny zakład produkcyjny.

Jeden Zespół (One Team): pełne zaangażowanie.

Kluczowym czynnikiem sukcesu jest położenie największego nacisku na wspólną odpowiedzialność, którą ponosi każdy pracownik w ramach inicjatywy Jednego Zespołu (One Team). W inicjatywie Jeden Zespół (One Team) chodzi o pracę w harmonii z całą organizacją, niezależnie od pełnionej funkcji czy też lokalizacji, tak aby zapewnić obsługę klienta na wyjątkowym poziomie.

Z bazą zamówień opartą na solidnych podstawach, Frank jest pewien, że sytuacja spółki jest doskonała i spółka będzie w stanie stawić czoła ewentualnym wyzwaniom, które może napotkać na swojej drodze.

“Biorąc pod uwagę zwiększenie ilości zamówień, realizowanych dla renomowanych klientów w ciągu ostatniego roku, przewidujemy kolejny rok wzrostu i zwiększenia wartości firmy dla naszych udziałowców, pracowników i kooperantów.

Patrząc w przyszłość, w której możliwe są dalsze wstrząsy polityczne w Europie, mogą w niej wystąpić nowe wyzwania. Jednak nasze doświadczenie oznacza, że posiadamy wszystko co trzeba, aby dostarczać naszym klientom najwyższej jakości produkty i świadczyć wysokiej jakości usługi.”

Powiązane wiadomości
Najnowsze wiadomości