Skip to main content

Studium przypadku

Klient: DF/Bauhaus
Lokalizacja: Dania
Zastosowane produkty/usługi: Regał automatyczny TORNADO Storage Machine

Klienci firmy Bauhaus otrzymują dostawy następnego dnia dzięki  Constructor i Danske Fragtmænd (DF)

Potrzeby biznesowe

Bauhaus wyznaczył Danish Fragtmænd (DF) do przejęcia działalności ich duńskiego sklepu internetowego. Powodem tego był fakt, że firma chciała zaoferować klientom usługę dostawy następnego dnia, czego ich bieżący dostawca, firma 3PL nie była w stanie zrealizować.

Jednak przeniesienie magazynu od starego dostawcy do nowego lokalu w DF było ogromnym wyzwaniem. Było tam około 7500 różnych towarów, o różnych kształtach i wymiarach, które należało przenieść, a do tego wiele zaległych zamówień do realizacji, których ilość rosła każdego dnia, ponieważ sklep internetowy pozostawał w pełnej działalności podczas okresu przejściowego.  

Po 6 dniach i 65 transportach, przenosiny były skończone a klienci sklepu internetowego  Danish Bauhaus’s zaczęli otrzymywać obiecane dostawy na następny dzień.

Po pomyślnym uruchomieniu działalności duńskiego oddziału, firma Bauhaus zleciła firmie DF przenosiny ich magazynu centralnego obsługującego 18 sklepów w Danii, Norwegii i Islandii. Dodatkowo firma Bauhaus poprosiła DF aby przejęła ona odpowiedzialność za ich norweski sklep internetowy posiadający 11.000 artykułów.

Z uwagi na rozmiar i złożoność operacji, DF zdecydowało że potrzebuje poradzić się ekspertów i zaprosiło firmę Constructor na “burzę mózgów”.

bauhaus dk

Rozwiązania firmy Constructor

Constructor ma szerokie doświadczenie w pracy z klientami z branży e-commerce.

Wiedzą oni, że każdy projekt wymaga indywidualnego rozwiązania, aby zmaksymalizować wydajność. Po zapoznaniu się z wymaganiami magazynu centralnego zrozumieli, że najlepszym rozwiązaniem przy zamówieniach internetowych jest zastosowanie wózków zdejmujących towar, oraz ręcznych skanerów w połączeniu z regałem automatyczny TORNADO.

  • Pojemność regału TORNADO wynosi ok. 3000 pudełek, a maszyna posiada łącznie 183 tace.
  • Każda taca może być skonfigurowana z różną liczbą przegród dla składowania różnych artykułów. 

Rezultaty

"Wybraliśmy regały automatyczne typu Tornado z firmy Constructor ponieważ ich produkt ma bardzo wysoką jakość. Constructor nie jest najtańszą firmą na rynku, ale zdecydowanie najlepszą. Są niezwykle innowacyjni w swoim sposobie myślenia i akceptują fakt, że przed osiągnięciem celu trzeba niekiedy stworzyć wiele projektów, które do niczego nie prowadzą. Dla nas są bardziej partnerem niż dostawcą." - Calle Nicolaisen Project Manager.

Obecnie zamówienia “na następny dzień” są już realizowane. Wózki indukcyjne do zbierania towaru i automatyczny regał TORNADO pozwoliły firmie DF na znaczne zwiększenie szybkości poboru zamówienia od przeciętnie 1,2 elementu na zamówienie do 3,5 elementów na zamówienie, co jest bardzo przydatne, jako że DF otrzymuje ponad 1.100 zamówień tylko w czasie „Czarnego Piątku”.

O firmie DF

Danish Fragtmænd oferuje transport i rozwiązania logistyczne od ponad 100 lat. Obecnie są głównym operatorem logistycznym posiadającym:

  • 3,000 pracowników
  • 1,600 samochodów ciężarowych
  • 8.8m przesyłek rocznie
  • 24 terminali wysyłkowych
  • 27 magazynów
  • 40,000 klientów biznesowych