Skip to main content

TORNADO pomaga Ponsse uzyskać przewagę w dostawach

Studium przypadku

Klient: Ponsse
Lokalizacja: Iisalmi/Finlandia
Produkty/usługi: Maszyny magazynowe TORNADO Standardowe regały paletowe, akcesoria bezpieczeństwa

Potrzeby biznesowe

Ponsse Oy jest wiodącym fińskim producentem maszyn leśniczych. Posiada fabrykę w miejscowości Vieremä, gdzie wytwarza się znaczną część części zamiennych do maszyn leśniczych PONSSE.

ponsse fi

Firma zdecydowała się wybudować nowe centrum logistyczne, które będzie centrum dystrybucyjnym dla wszystkich części zamiennych i zastąpi zatkany magazynu w Iisalmi.

Pomimo tego, że firma Ponsse potrzebuje niewielki zapas części aby obsłużyć klientów z najbliższej okolicy, głównym celem centrum jest zapewnienie szybkich i wydajnych dostaw do sieci 150 międzynarodowych zespołów serwisowych rozsianych na całym świecie. Centrum logistyczne odgrywa również integralną rolę w zapewnieniu najwyższej jakości usług serwisowych.

Centrum pracuje obecnie na trzy zmiany od niedzielnej nocy do piątku wieczorem, więc ważne było, że firma miała rozwiązanie wystarczająco wytrzymałe dla takiej pracy.

Rozwiązania Kasten

Przeniesienie ze starego magazynu do nowego centrum zwiększało trzykrotnie pojemność magazynowania, ale nawet wówczas , rosnąca potrzeba szybkiej dostawy części zamiennych dla sektora leśnego oznaczała, że każdy dostępny centymetr przestrzeni magazynowej musiałby być w pełni wykorzystany.

ponsse fi

Kasten pokazał, że ich maszyny magazynowe TORNADO zapewnią idealne rozwiązanie i w rezultacie osiem takich maszyn zostało zainstalowanych.

Urządzenia magazynujące TORNADO są zautomatyzowane, aby zwiększyć wydajność i zaoszczędzić miejsce. Mogą być stosowane jako winda pomiędzy różnymi poziomami magazynowymi i / lub podłogami magazynu z wykorzystaniem wielu otworów dostępowych, a dodatkowo oferują:

  • oszczędności do 70% w powierzchni podłogi przy zapewnieniu takiej samej pojemności
  • szybką, wydajną i dokładną realizację zamówień
  • szybsze czasy wyszukiwania i mniej błędów podczas pobierania produktów
  • krótszy czas szkolenia operatora
  • zminimalizowanie czas obsługi całego zamówienia.

Chociaż Ponsse produkuje duże urządzenia leśne, prace konserwacyjne wymagają dużej ilości małych części. Standardowe regały paletowe umożliwiają przechowywanie większych części podczas dgy maszyny magazynowe TORNADO służą do obsługi małych części.

Urządzenia magazynujące TORNADO i regały paletowe nie tylko zwiększają wydajność, ale także oferują inne korzyści, takie jak zwiększenie efektywności, zmniejszenie obciążenia pracą i zwiększenie bezpieczeństwa części zamiennych

Po wcześniejszej eksploatacji maszyn magazynowych marki KASTEN, Ponsse miał już pozytywne doświadczenia z produktami Constructor Finland. Firma starała się powielić to pozytywne doświadczenia tak, aby wszystkie maszyny można było szybko i sprawnie serwisować, co minimalizowało wszelkie opóźnienia w dostawach.

Rezultaty

"Doświadczenie było dobre. Centrum logistyczne działa dokładnie tak, jak powinno."
- Kierownik Logistyki Jussi Kärkkäinen

Ponsse

Nowe centrum logistyczne o powierzchni 4,500 m 2 zapewnia obecnie 42 000 m3 przestrzeni magazynowej i może przechowywać ok. 20 000 artykułów z miejscem na 7 000 miejsc paletowych.

Obecnie dostarcza ono rocznie około 100 000 pojedynczych artykułów na cały świat, a dostawa na następny dzień jest realizowana dla Szwecji i Europy Środkowej.

Przepływ informacji i materiałów jest w pełni kontrolowany na wszystkich etapach procesu, a system zarządzania magazynami (Warehouse Management System - WMS) umożliwił wprowadzenie stopniowej automatyzacji.

O firmie Ponsse

Firma Ponsse powstała w 1970 roku, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na silne maszyny, które mogłyby wytrzymywać wysokie obciążenia. Dziś jest jednym z wiodących na świecie producentów maszyn leśnych stosowanych w metodzie „cięte na długość” i produkuje imponującą ilość 70% wszystkich części zamiennych stosowanych w maszynach leśnych. www.ponsse.com